E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Bilanci/ Rritet sërish numri i të infektuarve në Itali

Italia ka regjistruar sërish një rritje të rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit.

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar 386 raste, 97 më shumë se ditën e djeshme kur u shënuan 289. Kështu shkon në 247,158 numri total i rasteve të regjistruara me COVID-19 në vendin fqinj.

Ndërkohë, ka një rënie të numrit të viktimave në krahasim me një ditë më parë, ku u shënuan 6. Ditën e sotme kjo shifër është përgjysmuar, teksa janë regjistruar vetëm 3 të vdekur.

Deri më tani, në Itali kanë humbur jetën më shumë se 35 mijë persona, si pasojë e pandemisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...