E enjte, 21 Janar, 2021
10 C
Tirana

Bilanci në Kosovë/ Ndërrojnë jetë 5 persona si pasojë e pandemisë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të shtunën janë regjistruar edhe pesë viktima dhe 237 raste të reja me koronavirus.

“Ky rezultat vjen pas 555 testeve të kryera nga gjurmimi i kontakteve në terren”, thuhet në njoftimin e institutit.

IKSHPK-ja bën me dije se janë shëruar 139 pacientë.

Numri total i të infektuarve në Kosovë ka shkuar në 6917 ndërsa i viktimave në 169.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Twitter bllokon llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA

Kompania Twitter ka bllokuar llogarinë e Ambasadës së Kinës në SHBA, pasi kishte postuar përmbajtje që mbronte politikat e Kinës në rajonin Ksinjiangut. Vendimi i...

Të gjitha faktet përse SPAK duhet të thërrasë Berishën për 21 Janarin

Të parin që pashë duke u rrëzuar në tokë, edhe pse nuk qenkësh i vrari i parë, ishte Hekuran Deda, i cili u rrëzua...

Mashtrim në vlerën e 250 mln eurove, arrestohen 7 shqiptarë në Itali (Emrat)

Policia e Katanzaros në Itali, ka përfunduar një megaoperacion ku në pranga kanë rënë 81 persona. Në mesin e të arrestuarve janë dhe 7...

A mund t’ju paralajmërojë një ëndërr mbi sëmundjet tumorale?

Ka shumë mundësi që ju ka ndodhur edhe juve ose dikujt që njihni:të keni parë në ëndërr rënien e dhëmbëve. Jo, një makth i...

Video/ Triumfon Partizani në derbi, Tirana gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar derbin me rezultatin 1-0 kundër Tiranës. Një fitore e rëndësishme ndaj rivalit historik të kryeqytetit me golin e vetëm të Erald...