E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Bilanci/ Mbi 7 mijë raste me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të shënojë shifra të larta sa i takon rasteve të reja me koronavirus dhe numrit të viktimave.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 114 raste të reja, duke e çuar në 7,046 numrin total të rasteve të regjistruara me koronavirus në vendin fqinj.

Numri më i madh i të infektuarve është në Shkup, përkatësisht 53 raste të reja, Strugë 13 raste, Tetovë 8 dhe nga gjashtë raste në Dibër dhe Shtip.

Ndërkohë, shtatë pacientë të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi në orët e fundit. Kështu shkon në 341 numri total i viktimave të shkaktuara nga pandemia. Pesë të vdekur janë regjistruar në Shkup dhe nga një në Tetovë dhe Krushevë.

Autoritet njoftojnë edhe për 40 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Nga 40 të shëruar, 26 prej tyre janë nga Shkupi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...