E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Bilanci/ Maqedonia e Veriut nuk gjen qetësi, rritet sërish numri i rasteve

Nuk duket të ketë paqe për Maqedoninë e Veriut, e cila vijon të regjistrojë shifra të larta të rasteve të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë shënuar 205 raste të reja me COVID-19. Kështu shkon në 7,777 numri total i rasteve të regjistruara në Maqedoninë e Veriut.

Ndërkohë janë shënuar edhe 6 viktima, duke e çuar në 368 numrin e personave që kanë humbur jetën nga pandemia në vendin fqinj.

Rreth 4 mijë raste janë shëruar në Maqedoni, ndërsa më shumë se 3,400 raste janë ende aktive.

Koronavirusi ka prekur më shumë se 12,4 milionë njerëz në të gjithë botën, ndërsa mbi 558 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...