E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Betohen dy deputetët e rinj, tashmë Parlamenti me 98 deputetë

Dy deputetët e rinj të opozitës janë betuar sot në Kuvend, në nisje të seancës plenare.

Konkretisht, Adriatik Alimadhi dhe Arben Elezi morën mandatet si deputetë. Kreu i Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi ishte në listën e kandidatëve për deputetë të PD në qarkun e Vlorës në zgjedhjet parlamentare 2017 dhe merr mandatin e Agron Shehajt.

Ndërkohë Arben Elezi i cili ishte në listën e kandidatëve për deputetë të PD ne qarkun Elbasan, merr mandatin e djegur të Edmond Spahos.

Nga radhët e LSI-së, Ambra Borova nuk mori pjesë në seancën e sotme, ndërsa pritet të betohet në seancën e ardhshme.

Tashmë numri i deputetëve në Kuvend shkon në 98.

Deputetët e rinj në Kuvend, nga radhët e LSI:

Ylli Shehu

Enver Rroshi

Aurora Mara

Edmond Rrushi

Elda Hoti

Edlira Hyseni

Ediola Braha

Ralf Gjoni

Nimet Musaj

Enada Kapllani

Ambra Borova (betohet seancën e ardhshme)

Deputetët e rinj në Kuvend, nga radhët e PD:

Majlinda Halilaj

Alban Zeneli

Ligoraq Karamleo

Lefter Maliqi

Adriatik Alimadhi

Arben Elezi

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...