E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Besimtarët thyejnë agjërimin në protestë, Basha: Sakrifica juaj u shndërroftë në bekim

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë i pari që ka folur në protestën e opozitës së bashkuar, ku theksoi sërish se zgjedhje demokratike pa opozitën nuk ka.

Mes protestuesve ka pasur edhe agjërues të shumtë, të cilët kanë thyer agjërimin me ujë e hurma të thata, siç duket edhe nga fotot e shkrepura nga Tirana Today.

Edhe kryedemokrati Basha ka respektuar sakrificën e agjëruesve, e më pas kërkoi që një minutë të faleshin e luteshin për të ardhmen e Shqipërisë teksa tha:

“Më lejoni teksa vjen momenti i thyerjes së agjërimit, ju uroj nga zemra Zoti jua shpërbleftë sakrificën, Zoti e shndërroftë në bekim hyjnor për të gjithë shqiptarët dhe Shqipërinë sakrificën tuaj dhe ju ftoj të faleni e luteni bashkë me ta për një minutë për të ardhmen e vendit tonë”, tha Basha ndër të tjera.

Fjala e kreut të PD-së:

Mirë se keni ardhur në këtë bashkim historik, në këtë garanci kombëtare për fitoren tonë në betejën për Shqipërinë si gjithë Evropa.

Është mbushur ky shesh me kurajo, me vendosmëri. E duam Shqipërinë si gjithë Evropa, ky është mesazhi që japim në këtë bashkim të pashembullt, për herë të gjashtë.

Lexo edhe :   A e ka lënë amanet Skënderbeu, trafikun e pasaportave?

Rama vodhi taksat e popullit më të varfër dhe ia dha një grushti oligarkësh, duke hequr bukën e gojës vogëlushëve tanë, erdhi me dhunë, me gazlotsjellës si një kriminel!

Rama ik! Ky mesazh buron kudo, ky është mesazhi i çlirimit të qeverisë nga krimi, është mesazhi i shkëputjes së Shqipërisë nga kthetrat e një grushti horrash që kanë marrë peng dinjitetin tonë, të ardhmen tonë, Rama ik!

Më lejoni teksa vjen momenti i thyerjes së agjërimit, ju uroj nga zemra Zoti jua shpërbleftë sakrificën, Zoti e shndërroftë në bekim hyjnor për të gjithë shqiptarët dhe Shqipërinë sakrificën tuaj dhe ju ftoj të faleni e luteni bashkë me ta për një minutë për të ardhmen e vendit tonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...