E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Berlusconi ndahet nga e dashura rreth 50 vite më e re, lidhet me një 30-vjeçare (FOTO)

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi, 83 vjeç, është në qendër të lajmeve rozë pas ndarjes me partneren e tij rreth 50 vite më të re, Francesca Pascale. Së fundmi, mësohet se ai i detyrohet asaj si shpërblim 20 milion euro.

Lidhja e dashurisë me 35-vjeçaren ka filluar në vitin 2011, dhe është bërë publike në vitin 2012 ku të dy kanë dalë të shoqëruar në stadiumin me rastin e derbit Inter-Milano.

Duke iu referuar revistës së përjavshme “Oggi”, bukuroshja ka rrëfyer se marrëdhënia me Berlusconin nuk do të përfundonte aq lehtë. Sipas saj, ai i detyrohej asaj një “pagë ndarje” prej 20 milion eurosh dhe një pagë prej një milion eurosh në vit.

Sipas “Corriere della Sera”, ish-kryemistri italian është i lidhur me Marta Fascina, një nga deputetet e tij në mandatin e parë, e cila është 30 vjeç.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...