E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berishës s’i del inati, hap qendrën e votimit para derës së Ambasadës Amerikane

Sali Berisha ka vendosur që të sfidojë SHBA-në, duke hapur qendrën e votimit para derës së Ambasadës Amerikane. Ish-kryeministri Sali Berisha do votojë në qendrën e ngritur pranë Ambasadës së SHBA-së. Sipas informacioneve, mësohet se një qendër është ngritur pranë Ambasadës Amerikane, në lokal Bar Amerika. “Kështu në degën nr. 1 në Tiranë do të votojnë në zyrën e degës. Në degën nr.2 në Tiranë do të votohet në lokalin Bar Amerika pranë Ambasadës Amerikane”, thuhet në njoftimin e grupit organizator.

Kështu ish-kryeministri po sfidon SHBA-në, duke ngritur qendrën ngjitur me selinë diplomatike amerikane, edhe pse tashmë ai është shpallur që nga muaji maj si person “non-grata” nga ana e Departamentit Amerikan të Shtetit.

Pak ditë më parë, Departamenti i Shtetit hodhi poshtë akuzat e bëra nga ish-kryeministri Sali Berisha ndaj ambasadores Yuri Kim. Në përgjigje të pyetjes së “Zërit të Amerikës” sa i takon akuzave të bëra nga ish-kryeministri Sali Berisha ndaj ambasadores Yuri Kim se ajo po sillet si guvernatore në Shqipëri dhe se mbështet kryeministrin Edi Rama, zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price tha se “Uashingtoni është i shqetësuar nga sulmet e pajustifikuara ndaj ambasadores tonë në Tiranë. Këto sulme të shëmtuara nuk përfaqësojnë popullin shqiptar”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...