Berisha zbardh skemën skandaloze se si largohen nga puna punonjësit e IKMT-së

Sali Berisha nuk ndalet me denocimet publike. I ashtëquajturi qytetari digjital, e informon Berishën sesi mund të mbahet një vend pune në IKMT, ku ata që kanë lidhje me personat me post nuk kërcënohen.

Qytetari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, e njofton ish-kryeministrin se çfarë strategjie ndiqet tek IKMT.

Ai denoncon ministrin Sandër Lleshaj dhe kryeinspektoren e IKMT-së, Dallëndyshe Bicin, se kanë hequr nga puna punonjës me arsyetimin ‘ristrukturim’. Kjo me qëllim që ata ti zëvendësojnë me njerëzit e tyre.

Në mesazhin denoncues thuhet se një nga kriteret ishte që duhet të kesh 1 vit eksperiencë. Po sipas tij janë futur në punë njerëz pa eksperiencë, pasi paguajnë nën dorë.

Statusi

Fshese mbi punonjesit e IKMT!

Akuzon gjeneral Hashashin dhe ndrikull Bicin se punesojne jashte kritereve me ryshfet!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z.Berisha.
Sander Lleshi bashke me ndrikull Dallendyshe Bici kane hequr nga puna punonjes te Ikmt,me arsyen ristrukturim nderkohe po fusin njerzit e tyre ne punè.Nje nga kriteret ishte qe duhet te kishe 1 vit eksperience,po nderkohe jane futur pa eksperience e kritere te tjera sepse paguajn nen dore.Dhe ne fund nje pyetje per Edvin Drogen a largohen njerzit nga puna ne kohe pandemie ?!