E diel, 9 Gusht, 2020
35 C
Tirana

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Më të lexuarat

Pronari i hotelit në Tushemisht nxjerr emrat e dy autorëve të atentateve

Pronari i hotel “Voloreka” në Pogradec, Jetmir Muçllari, ka dhënë emra konkretë se cilët beson ai se fshihen pas dy atentateve në hotelin e...

Pandemia në vend/ Pipero: E them me sinqeritet se jemi të lodhur

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero foli së fundmi për ngarkesën e madhe në spitalin e sëmundjeve infektive, si pasojë e koronavirusit. “E them me sinqeritet se...

Dy atentate në pak ditë në hotelin në Tushemisht, pamjet e kamerave nga atentati i parë

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, ku u regjistruan të shtëna me breshëri mëngjesin e sotëm, ka qenë në shënjestrën e një tjetër...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 124 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa 4...

Ekzekutimi i 27-vjeçarit dyshohet të ketë qenë gjakmarrje, ja çfarë gjeti policia në vendngjarje

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në Vaun e Dejës, ku një 27-vjeçar u gjet i pajetë...

“Objektivi i atentatit ishte djali im”/ Flet pronari i hotelit në Tushemisht

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, që iu bë atentat me armë zjarri dy herë brenda javës, ka dhënë një prononcim për mediat. Ai...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 135 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa ka...

Pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro....

“Fushata të shtrenjta për të hedhur dyshim”, mesazhi i fortë i Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim së fundmi ka përcjellë një mesazh të fortë përmes një postimi në rrjetin social Twitter. Kim shkruan se...

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët tashmë hasen me ‘ligje’ të reja.

I ashtëquajturi qytetari digjital, njofton ish-kryeministrin Berisha se tek Parku Kombëtar i Liqenit kanë vënë roje dhe një tra.

Kalimi bëhet përkundrejt një shume, 1000 lekë të vjetra për një orë. Sipas qytetarit në fjalë, është një marrëzi e pa dëgjuar që të privatizosh një rrugë, në një park kombëtar, që është ndërtuar me forca vullnetare. Ai fajëson Bashkinë e Tiranës për këtë akt.

Sipas denoncuesit, ky është një gjest i ulët, ku po i rrjepin nga xhepat për hapësirat e përbashkëta të Parkut Kombëtar të Liqenit.

Statusi

Akt i papergjegjshem i Lal Plehut.

Vendos takse femijeve per tu futur ne parkun kombetar te Liqenit. Pafytyresi!

Lexoni denoncimin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

Përshëndetje Doktor Berisha. Sot na u desh të shkonim për kafe dhe për të nxjerrë fëmijët të luajnë nga liqeni dhe i ramë nga Fakulteti Ekonomik duke kthyer tek rruga që të çon tek Sheqeri Pikant. Për habinë tonë aty ku duhet të jetë parku kombëtar i liqenit kanë vënë roje dhe një tra, të cilin e kalon vetëm po të paguash 1000 lekë të vjetra orën. Është marrëzi e pa dëgjuar që të privatizosh një rrugë në një park kombëtar që e kemi ndërtuar vetë me forca vullnetare kur ishim të rinj. Turp i madh për Bashkinë e Tiranës apo këdo që ka lejuar një paudhësi të tillë. Mirë parqet dhe lulishtet që na i zaptuan dhe i bënë pallate, por po na rrjepin nga xhepat edhe për hapësirat e përbashkëta të parkut kombëtar të liqenit. Shikojeni doktor, kjo foto live flet vetë më shumë se sa fjalët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia në Itali/ Publikohet bilanci i 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar bilancin e 24 orëve të fundit lidhur me pandeminë. Raportohet se në harkun kohor në fjalë, 2 persona ndërruan...

Si të ulim stresin gjatë pandemisë

Ndërkohë që vazhdon pandemia e COVID-19, izolimi i detyrueshëm, distancimi fizik dhe problemet e tjera janë duke lënë pasojat e tyre tek niveli i...

Rrjeti i njohur social shpreh interes për blerjen e TikTok-ut

Kompania “Twitter Inc” i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për agjencinë...

Lacio po punon për shqiptarët, Muriqi dhe Kumbulla objektivat kryesorë

Lacio vazhdon të këmbëngulë për futbollistët shqiptarë! Italiania “Gazzetta dello Sport“ i ka kushtuar një artikull të plotë faktit se drejtori sportiv i saj po...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...