E mërkurë, 23 Shtator, 2020
26 C
Tirana

Berisha nxjerr blof qeverinë: Ka bllokuar bonusin e qirasë për të dëmtuarit e tërmetit

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Më datë 3 dhjetor, pas përfundimit të mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë, kryeministri Rama në një postim në Facebook shkruante: “Dhjetor – Janar ecim me:
Bonus qeraje për të gjithë të prekurit nga tërmeti në zonat urbane”.

Por duket se ky premtim ka ngecur diku. I ashtëquajturi qytetari digjital, e informon ish-kryeministrin Berisha mbi një çështje jetike, pasi ai ngeli pa shtëpi pas tërmetit shkatërrimtar të nëntorit.

Siç duket, shumë banorë kanë ende hallin për një shtëpi ku të fusin kokën. Një qytetar që i shkruan Berishës, e vë në dijeni se bonisi i qirasë është bllokuar. Pas muajit prill, bonusi i qirasë është bllokuar dhe nuk ka kaluar asnjë lek në llogaritë e të dëmtuarve.

Madje ai shton më tej se durimi u është sosur, pasi janë pa punë dhe nuk dinë se si të shlyejnë qiranë. Po sipas tij, në Durrës nuk është prekur 1 tullë me dorë nga ana e shtetit. Vetëm kanë rrëzuar pallate të dëmtuara.

Statusi

Nga muaj prill bonuset e qerase jane thjesht mashtrim i Edvin Genjeshtres!

Lexon denoncimin e qytetarit dixhital te demtuar nga termeti. sb

Z.Berisha.jam 1 i demtuar i termetit te 26 nentorit.na u premtua nga qeveria Rama qe te gjenin banesa me qera duke na paguar qeveria in bonusin e qerase per 1 vit.vete kryeministri r premtoi publikisht kete..mbas muajit prill bonusi i qerase eshte bllokuar dhe nuk ka kaluar asnje lek neper llogarite e te demtuarve…te mbetur ne pike te hallit me shtepite e demtuara nga termeti dhe nga karantina te mbetur pa pune jemi te detyruar te zhytemi ne borxhe per te paguar qerane osé rrezikojme te na nxjerrin ne rruge pasi nuk mundemi me ta paguajme.nuk i veme faj pronareve te banesave mbasi e kane pronen e tyre dhe nuk jam dakord me ate PSIKOPAT kryeminister qe beri thirrje per mos pagim qeraje duke futur konflikte mes qytetareve..ky psikopat premtoi dhe thote beni durim..po’ mbushet viti nga termeti dhe ne durres nuk eshte prekur 1 tulle me dore nga ana e shtetit.vetem Kane rrezuar pallate te demtuar se per te ngritur lart asnje…..jemi ne pike te hallit.sezoni turistik komplet i deshtuar..njerzit Jane jashte me shtepite e demtuara dhe ai psikopat me ate fytyr qen ahmetaj qe e ka vene per menaxhim po’ bejne masakren me te madhe me menaxhimin e fondeve per termetin…njerzit presin bonusin e qerase sipas premtimit te kryeministrit osé te mos e bente se nuk di hynin ne banesa me qera…ju lutem publikojeni.respekt per ju doktor.

Lexo edhe :   E ndjetë tërmetin? Ja sa ishte magnituda
Lexo edhe :   E ndjetë tërmetin? Ja sa ishte magnituda

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut kapet pa kaskë në motoçikletë, gjobitet me 50 euro

Tre zyrtarë të Maqedonisë së Veriut janë ndëshkuar me masë administrative, pasi nuk respektuan rregullat e qarkullimit. Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, zv....

Sheshi Dickstein

Nga: Veton Surroi Dy libra për ndikimin rus në Amerikë e Kosovë, një sondazh dhe mbi atë se çfarë duam të kujtojmë 1. Ekziston në Manhattan, pjesën...

“Do të gatuaj ty në vend të peshkut, kaq vlen ti!”, ofendime dhe ngritje zëri në “Përputhen” (VIDEO)

Puntata e së martës në “Përputhen” ka agravuar deri në fyerje. Mevlani dhe Shqipja kaluan në fyerje personale pas takimit të dështuar. Shqipja është...

Do rikthehet “Big Brother”? Zbulohet emisioni që do drejtojë Arbana Osmani

Zërat që qarkullonin në media, thonin se mund të kishim një rikthim të “Big Brother”, të cilin vetë Arbana e rikujtoi me postimet e...

Sinoptikanët grekë dalin me një tjetër paralajmërim pas ciklonit të fuqishëm, do preket edhe Shqipëria

Pavarësisht reshjeve intensive të rëna gjatë natës në pjesën më të madhe të vendit, duket se kjo situatë do të vijojë edhe në ditët...