E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berisha nuk ndalet me protestat, jep sinjalin e radhës

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka të ndalur me protestat, dhe për marrjen e selisë së PD-së. Ky është mesazhi i përcjellë ndaj të gjithë demokratëve në rrjetin social Facebook, të cilin e ka shoqëruar me logon e vjetër të PD-së.

Gjatë ditëve të fundit, ish-kryeministri Berisha dhe ithtarët e tij kishin premtuar se më 8 janar do ta “pushtonin” selinë e PD-së, dhe do t’iu rikthenin atë demokratëve.

Kujtojmë këtu se pas shpërndarjes së protestuesve, në selinë blu mbërriti kryeprokurorja e Tiranës, Elisabeta Imeraj. Ajo kërkoi që të fiksohet çdo mbetje materiale e përdorur nga protestuesit, teksa deklaroi se përgjegjësit për këto akte dhune do të përgjigjen të gjithë para ligjit. Për disa orë me radhë, grupi hetimor mblodhi provat në vendngjarje. Shenja gishtash, serverin e kamerave të sigurisë, si dhe çdo provë identifikuese.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...