E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Berisha njofton lëvizjen e radhës

Ish-kryeministri Sali Berisha, do të mbajë nesër foltoren e tij të katërt, për një Parti Demokratike, siç thotë ai më të bashkuar. Ai njofton se takimi do të zhvillohet në Pallatin e Kulturës “Aleksandër Moisiu” në Durrës.

Berisha u bën thirrje demokratëve që të marrin pjesë, pasi vetëm në këtë formë, sipas tij, do të shpallen fitues. Përjashtimi i Berishës nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike vijon të dominojë debatet brenda partisë. Berishës, përveç 5-6 deputetëve që janë deklaruar pro tij, nuk ka patur deputetë të tjerë që ta mbështesnin. Sakaq, deputetët pranë kryedemokratit Basha duket se janë të bindur se përjashtimi i Berishës ishte vendimi i duhur.

Statusi

Njoftim!

Diten e merkure me daten 29 shtator ne ora 18:00 ne sallen e Pallatit te Kultures Aleksander Moisiu ne Durres do mbahet “Foltorja: Per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur”.

Ftoj demokratet dhe demokratët e Durresit te marrin pjese. Vetem te bashkuar fitojme! sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...