E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
8.5 C
Tirana

Berisha: Niko Peleshi vodhi pikturat e Vangjush Mios

Ish-kryeministri Sali Berisha, shkruan në rrjetin social “Facebook” se ish-zëvendëskryeministri Niko Peleshi është në fakt grabitësi i vërtetë i pikturave të piktorit të njohur Vangjush Mio.

Berisha thotë se 27 pikturat e piktorit të Popullit, Vangjush Mio janë grabitur nga Niko Peleshi. Duke iu referuar qytetarit dixhital, Berisha thotë se për të harruar vjedhjen që është bërë disa vite më parë, prej 4 vitesh Shtëpia Muze në Korçë vijon të qëndrojë e mbyllur.

Ndër të tjera, duke iu referuar qytetarit dixhital, Berisha thotë se Niko Peleshi ka ndërhyrë në gjyqin ndaj ish-drejtorit të Pallatit të Kulturës në Korçë, Vladimir Topi që ai të lirohet për vjedhjen e pikturave të Vangjush Mios.

STATUSI I SALI BERISHES:
Niko Peleshi vodhi pikturat e Vangjush Mios!
Qytetari dixhital denoncon:
-Niko Peleshin si hajdutin e pikturave te,
-Piktorit te mirenjohur Vangjush Mio,
-Per ta harruar vjedhjen, apo per te vjedhur edhe te tjerat, prej
-kater vitesh Shtepine muze te Mios e mbajne te mbyllur!
-Lexoni mesazhin dhe shikon fotot e qytetarit dixhital! sb
“I nderuar Z. Sali Berisha
Fotot jane te shtepise muze, te Piktorit te Popullit Vangjush Mio. Kjo shtepi muze, ne qender te Korces, qe nga koha e skandalit, te vjedhjes se pikturave, ku protogonisti kryesor I vjedhjeve eshte Niko Peleshi,po ri e mbyllur. Aresyeja eshte fare e thjeshte. Te arrohet skandali I vjedhjes. Drejtuesi I Pallatit te kultures Vladimir Topi, u denoncua nga Prokuroria e Korces si shkaktari kryesor per vjedhjen e 27 pikturave te Vangjush Mios per shperdorim detyre.Per kete, u pushua edhe nga puna, me detyrim paraqitje. Gjyqi kunder tij vazhdoi per rreth 4 muaj. Si perfundim, nga nderhyrjet e Niko Peleshit, ai u denua vetem me gjobe 4.000.000 lek te vjetra. Megjithese ai u denua, Niko Peleshi, e ktheu perseri ne detyre. Aresyeja dihet nga te gjithe korcaret. Ai I di te gjitha vjedhjet qe jane bere ne Pallatin e Kultures Korce….”

Lexo edhe :   Berisha po reagon si njeri i pasur, kundër SHBA
Lexo edhe :   "Thuaj një fjalë për mua Beniadës". Romeo është ndarë nga vajza e Peleshit?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...