E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berisha kërkon rithemelimin e PD-së, Topalli: Dita më e bukur pas 30 vitesh

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka përcjellë një reagim sa i takon mbajtjes së Kuvendit Kombëtar të PD-së, që është iniciuar nga Sali Berisha.

Në një postim në rrjetet sociale, Topalli shkruan se sot është disa më e bukur e politikës pas 30 vitesh, dhe shton se është ushtrimi demokratik më i veçantë.

“Kjo është dita më e bukur politike pas 30 vitesh.

Ajo që po ndodh sot është ushtrimi demokratik me i veçantë.

Sot delegatët dhe anetarësia e PD-së po bën histori”, shkruan Topalli.

Si asnjëherë më parë, 11 dhjetori i ka gjetur të përçarë demokratët, të rreshtuar nga njëri krah me Sali Berishën dhe nga krahu tjetër me Lulzim Bashën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...