E diel, 22 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Berisha i nxjerr ‘bojën’ drejtoreshës: Me urdhër nga lart duhet të fshijnë të dhënat sensitive

Më të lexuarat

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

“Njerëzit do vdesin”, sizmologu grek parashikon një tërmet të fuqishëm

Në 30 tetor, një tërmet i fuqishëm goditi Detin Egje midis bregdetit turk dhe ishullit grek të Samos, duke shkaktuar një bilanc tragjik. Po...

Pamje të rënda/‘Luftë’ mes grupeve mafioze, 29-vjeçarin e vrasin me shkopinj

Disa pamje të rënda janë bërë virale në rrjet, ndërsa dëshmojnë dhunën makabre të disa personave, ku me shkopinj në duar qëllojnë pa pikë...

“Ka planifikuar që të japë dorëheqjen”, zbulohet pasardhësi i Vladimir Putin

Kritiku i njohur i Vladimir Putin, ka nxjerrë disa të pathëna të cilat e nxjerrin zbuluar lidhur me lëvizjet e tij. Valerey Solovei ka...

Asnjë shenjë përmirësimi nga virusi/ 13 viktima, nami me të infektuarit

Vijon me ritme të larta numri i të prekurve, e po kështu edhe pacientëve që kanë humbur jetën si pasojë e pandemisë. Në 24 orët...

Kryetari i LSI-së ‘tradhton’ Kryemadhin, jep dorëheqjen nga partia

Kryetari i LSI-së në Laprakë, Gentian Arapi, njofton me anë të rrjeteve sociale se ka dhënë dorëheqjen nga partia e Monika Kryemadhit. Ai rrëfen se...

Italia jep alarmin për ‘bombën e ujit’/Ekspertët: Mos dilni nga shtëpia (VIDEO)

Autoritetet në Itali kanë dhënë alarmin për shkak të së ashtëquajturës “bombë e ujit”, që ka sjellë një përkeqësim të menjëhershëm të kushteve atmosferike. Për...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

Kryemadhi: Garoj për t’u rikonfirmuar. Ja kush ‘ma mblodhi’ për maskën

Gjatë mesditës së sotme, Monika Kryemadhi ka marrë pjesë në votimet që po zhvillohen brenda partisë, për zgjedhjet e kryetarit të ri dhe delegatëve. Monika...

Braçe zbardh pasurinë ‘e çmendur’ të Lulzim Bashës

Sikundër Rama, bluzat e bardha, edhe zv/kryeministri Erion Braçe, ka reaguar ashpër ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, lidhur me deklaratat për fshehjen e numrit...

Një punonjës në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve, ka denoncuar fshirjen e të dhënave me mjaft rëndësi nga serveri i Tatimeve.

Qytetari i cili i ankohet ish-kryeministrit Berisha, e vë në dijeni se urdhri është dhënë nga drejtoresha e institucionit, Delina Ibrahimi.

Punonjësit, me urdhër nga lart duhet të fshijnë nga serveri të dhënat sensitive. Në këtë formë po kërcënohen punonjës të ndershëm, me mosdhënie të librezës së punës, nëse nuk zbatohet porosia në fjalë.

Statusi

“Denoncohet ndrikull narkodrejtoresha Delina Ibrahimi se urdheron:
-fshirjen ne serverin e tatimeve te te dhenave sensitive?!?! Krim i mirefillte!

Narkoshtetit di te fshehe me çdo kushte gjurmet e krimeve te tij!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

Pershendetje doktor!
Une punoj ne Drejtorine e Pergjithshme te Tatimeve,aktualish prej disa ditesh kemi marre urdher nga drejtoresha Delina Ibarhinmi per te fshire nga serveri te dhena sensitive ,po kercenohen punonjes te ndershem
me mosdhenie te librezes punes nese nuk zbatohen keto porosi.Administrata tatimore eshte kthyer privat biznes ne sherbim te drejtoreshes dhe dy Zv.Drejtoreve 30 vjecar te cilet nuk kane as libreze pune ata kercenojne cdo punonjes te ndershem me vendin e punes.Keshtu nuk punohet me ne kete sistem te kalbur. Te lutem se vetem te ty kemi shprese dhe je i vetmi qe na ndigjon”, shkruan Berisha në Facebook.

Lexo edhe :   Veri iku, ndërsa neve na mbeti Llapa

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Po fshehim vdekjet? Kapërcim i çdo kufiri, politikë me lajme të rreme

Pas akuzave të kryedemokratit Basha, sa i takon fshehjes së numrit të viktimave si pasojë e COVID-19, kryeministri Rama tha se ndjehet i keqardhur...

Basha nuk i ndahet Ramës: Tu deshën dy ditë për të manipuluar faktet

Në kohën kur edhe pak minuta na ndajnë nga deklarata publike e Ramës, sa i takon numrit të pacientëve të vdekur dhe fshehjes së...

E frikshme/Policia futet me armë në fushën e lojës, lojtarët të frikësuar

Një situatë ka dalë jashtë kontrollit në fushën e blertë. Deri këtu nuk ka asgjë për tu surprizuar, por kur ndërhyn policia me armë...

Mos e ngatërroni me gripin! Renditja e simptomave të COVID-19

Koronaviruset (CoV) janё një familje e madhe virusesh, që shkaktojnë sëmundje nga më të lehtat deri tek ato tepër të rënda. Në 31 dhjetor...

Dokumenti/ Publikohet fletëarresti i Gjykatës Speciale për Thaçin

Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara Nicolas Guillou, pas konfirmimit të aktakuzës për ish-presidentin Hashim Thaçi, ka lëshuar edhe fletarrestimin për të. Në...