Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Berisha hedh hapin e radhës, mbledh gratë demokrate në foltore të veçantë

Kryedemokrati Basha duket i vendosur për të përjashtuar ish-kryeministrin Sali Berisha nga PD-ja. Në mbledhjen me krerët e degëve, ai e paralajmëroi një gjë të tillë, por dje e ka bërë të qartë se kush nuk zbaton vendimin e Kryesisë për mbledhjen e Kuvendit më 18 dhjetor, nuk do të ketë më vend në parti. Ai deklaroi se neni 27 i statutit do të zbatohet për të gjithë, përfshirë edhe Sali Berishën.

Nga ana tjetër, ish-kryeministri Sali Berisha është përgatitur për një tjetër lloj “Foltoreje”, ndërkohë që vetëm një muaj e ndan nga mbajtja e Kuvendit Kombëtar të PD që e ka thirrur më 11 dhjetor. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka bërë me dije se më 21 nëntor do të mbahet një “Foltore” posaçërisht me gratë e Partisë Demokratike.

Statusi

“Zëri gruas sjell ndryshimin, Të gjitha bashkë ndryshojmë botën!”, shkruan Vokshi në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...

Vlorë/ Shkrumbohet mjeti në pronësi të një 58-vjeçari

Një automjet tip “Mercedes-Benz” është shkrumbuar plotësisht nga flakët rreth orës 02:35, në lagjen “Hajro Çakërri” në Vlorë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije...

Mot me diell, temperatura deri në 31 gradë celsius për sot

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Por në orët e...