E hënë, 24 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Berisha del nga PD pas rrethimit nga RENEA e FNSH: Ndërhyrje kriminale!

Ish-kryeministri Sali Berisha sapo ka dalë nga selia e PD-së. Ai ka thënë se kjo është një ndërhyrje kriminale.

Forcat RENEA kanë hyrë të armatosur në katin e parë të selisë së Partisë Demokratike. Forcat Speciale janë bërë gardh në afërsi të Kuvendit, dhe më pas kanë hyrë në selinë blu.

Më herët, Policia e Shtetit ndërhyri duke hedhur gaz lotsjellës në oborrin e selisë së PD-së, dhe protestuesit nisën të largoheshin.

Ndërhyrja e Policisë së Shtetit erdhi pas kërkesës që bëri PD-ja, se dhuna po u rrezikonte jetën dhjetëra demokratëve dhe drejtuesve të lartë të PD-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...

“20 vite korrupsion në krye të FSHF”, Prokuroria nis hetimet për Armand Dukën

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Hetimet kanë nisur, pas referimit të bërë nga Policia...