Politikë

Berisha: 2 persona vdesin nga ilaçet e skaduara, mjeku mbrohet nga Taulant Balla


               Publikuar në : 19:53 - 18/09/19 Enno

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka postuar në Facebook një tjetër denoncim nga një qytetar dixhital, i cili shprehet se në spitalin e Përrenjasit kanë vdekur 2 persona, si pasojë e barnave të skaduara.

Sipas denoncuesit, mjeku fajtor për këtë ngjarje ka qenë më parë kryetar i PS-së, dhe akuzon kreun e Grupit Parlamentar të kësaj partie, Taulant Balla, se ai ka ndërhyrë në mos zhvillimin e aktit të ekspertizës.

Postimi i plotë:

Vdesin dy të sëmurë brenda jave nga ilaçet e skaduara në spitalin e Prenjasit!

Familjarët kërkojnë ekspertizën por akuzohet Taulant Balla se e pengon atë për të mbrojtur mjekun që ështëë dhe kryetar i PS!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje dr, Dua te dencoj nje rastet e ndodhura se fundi ne spital prenja Vdes pacienti 2 tashme Nga Nga ilacet e skaduara Edhe nga keq dhenia kurimi nga doktor Sami. Agolli nje koha ishte eshte kruetar partiseë socialiste Prenjas Vdes ne duart e keti doktori brenda 1 jave I ka marr jete 2personave. Familjaret kane kerkuar akt ekspertize Por nderhurja e taulant balles e ka bere teveahtire. Ju lutem publioeni Edhe anonim ju lutem. Flm .


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT