E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Bëri vaksinën ndaj COVID-19, infermieres i bie të fikët (VIDEO)

Pritja për vaksinën, tashmë i ka ardhur fundi. Popullata është në pritje të vaksinimit, ku sipas ekspertëve, vaksinat janë mbi 90 përqind efektive për parandalimin e infeksioneve me COVID-19.

Shpesh herë, skeptikët kanë ngritur teza të ndryshme rreth bërjes së vaksinës, e nga ana e mjekëve gjithmonë e më shumë i mëshohet fakti se do të kemi një jetë më të sigurtë nëse të gjithë e bëjmë një vaksinë të tillë.

Ky debat duket se ende do të zgjasë, pasi një video që është shpërndarë në rrjet, dëshmon një infemiere e cila pas bërjes së vaksinës, pëson gjendje të fikti.

Duket se vaksina i ka sjellë një reaksion të menjëhershëm, aq sa ajo të mos ishte në gjendje të fliste, e më pas të binte nga karrigia ku qëndronte.

Një kanal televiziv ‘News channel abc’ në Amerikë, ka publikuar pamjet ku shihet një infermiere e cila ka pranuar që të vaksinohet. Pas vaksinimit, infermierja filloi të kishte dhimbje koke, të cilat më pas u shoqëruan me humbje të ekuilibrit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...