E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Bëri vaksinën anti-covid, infermierja tregon efektet anësore: Kisha ethe

Kristen Choi, një infermiere në SHBA e cila mori pjesë në provën e vaksinës anti-Covid të Pfizer dhe BioNTech, tregoi disa nga efektet anësore që përjetoi. Ajo u shpreh se efektet anësore të vaksinës e bënë atë që të mendonte se mund të ishte infektuar me të vërtetë me Covid-19.

Choi tha se pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës, efektet anësore ishin të papërballueshme dhe të shumta, shkruan ”Daily Mail”.

Disa nga efektet që ajo ndieu ishin, dhimbje koke, të përziera, ethe dhe temperaturë deri në 40.5 gradë celsius.

“Krahu im shpejt u bë i dhimbshëm në vendin e injeksionit, shumë më tepër sesa herën e parë. Në fund të ditës, u ndjeva mendjelehtë, e ftohtë, kisha të përziera dhe kisha një dhimbje koke të madhe. Shkova në shtrat herët dhe menjëherë më zuri gjumi. Rreth mesnatës, u zgjova duke u ndjerë më keq, kisha ethe dhe të ftohtë, isha e trullosur dhe e kisha të vështirë për ta ngritur krahun për shkak të dhimbjes së muskujve në vendin e injeksionit,” tha Choi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....