E shtunë, 4 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Bëri armik shtetin serb, Real Madrid ka marrë vendimin për të ardhmen e sulmuesit

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Luka Jovic ka qenë një ndër emrat më të përmendur në këtë muaj të pezullimit të aktiviteve sportive si pasojë e koronavirusit. Sulmuesi i Real Madrid bëri emër për arsyet më të gabuara, pasi shkoi në Serbi dhe doli pa leje nga karantina për të shkuar në festën e ditëlindjes së të dashurës së tij.

Ky vendim e ktheu atë në një personazh të urryer në Serbi, aq sa edhe drejtuesit e shtetit dolën publikisht kundër tij pasi kishte dhënë shembullin e gabuar, ndërsa u hap edhe një hetim zyrtar për këtë tem. Situate e lojtarit shqetësoi jo pak edhe Real Madrid, ndërsa u vu në dyshim vazhdimësia e tij te klubi spanjoll.

Por burimet brenda klubit kanë konfirmuar për”AS” se kjo situatë nuk ka ndikuar besimin që ka Reali se 22-vjeçari mund të bëhet një emër i rëndësishëm në radhët e tij. “Luka është në moshën perfekte për t’u rritur si futbollist e si person, ka firmosur deri në vitin 2025 dhe besojmë te ai. Nuk ka bërë asgjë pa lejen e klubit dhe policia serbe e dinte që kishte shkuar atje. U ekzagjerua me rastin e tij. Viti i parë nuk ishte i lehtë për përshtatjen me një vend të ri, gjuhën e kulturën, por njohim potencialin e tij dhe këtu askush nuk dyshon te aftësitë që ka”, u shpreh një burim brenda klubit për gazetën spanjolle.

Reali bleu Jovic për 60 milionë euro në verën e kaluar por futbollisti deri tani ka qenë larg pritshmërisë që kishte për të, edhe pse shkoi në Spanjë me bilancin fantasitk të 27 golave të shënuar në 48 ndeshje me Eintracht Frankfurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për...

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...