Kronikë

Berat/ Dhunonin sistematikisht prindërit, pranga dy të rinjve

               Publikuar në : 08:46 - 16/04/19 Enno

Dy persona kanë rënë në pranga të Policisë së Beratit për dhunë në familje.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale: A.Xh, 32-vjeç dhe K.C, 25-vjeç, të dy banues në Berat, ndërsa janë arrestuar në flagrancë pasi kanë ushtruar dhunë ndaj prindërve të tyre.

Konkretisht shtetasi A.Xh ushtronte dhunë fizike sistematike ndaj nënës së tij M.Xh, 60-vjeçe dhe K.C ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj babait të tij, F.C, 47-vjeç, teksa janë lëshuar edhe “Urdhra Mbrojtjeje” nga Gjykata e Beratit ndaj 2 prindërve.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT