E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Beqarët do realizojnë takimin premtues, çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 27 shtator 2020

Më të lexuarat

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Dashi

Sot nuk është një ditë për të hezituar kur shihni se diçka ose dikush po shkon në drejtim të gabuar. Ju nuk keni pse ta vendosni veten në pozicionin e të qenit polici i botës, por duhet të flisni kur të shihni një padrejtësi. Krizat e vogla të ditës suaj, duhet të trajtohen pa u bërë më të mëdha.

Demi

Eshtë koha për të bërë një pushim nga të qenit kaq serioz. Të mësosh të qeshësh me jetën kërkon një praktikë, prandaj filloni sot. Gjatë gjithë ditës do të jeni në gjendje të krijoni një atmosferë të këndshme përreth jush, e cila do t’ju mundësojë juve dhe të gjithë njerëzve tuaj të preferuar të argëtoheni shumë!

Binjakët

Ju keni ecur me ritëm të ngadalë për një kohë të gjatë, dhe sot ju duhet të përpiqeni të arrini njerëzit që kanë lëvizur para jush. Do t’ju duhet të fusni të gjithë energjinë tuaj në këtë qëllim të vetëm. Lajmi i mirë është se të gjithë duan që ju të arrini suksesin, dhe për këtë nuk do t’ju mungojë ndihma.

Gaforrja

Bëni shumë kujdes për njerëzit me të cilët ndani biznesin tuaj sot. Nuk është se nuk mund t’i besosh askujt; vetëm se disa njerëz (dhe ju ndoshta e dini kush janë ata) nuk janë aq të aftë për mirëbesim. Tregoni kujdes nga ata njerëz që duan të dinë gjithçka rreth jush.

Luani

Mos kini frikë të përdorni lajka për të marrë atë që dëshironi sot. Eshtë një mjet i fuqishëm dhe që nuk e përdorni sa duhet! Ekziston gjithashtu një shans që ju të jeni vetë marrësi i disa komenteve të këndshme. Sa i përket aspektit sentimental, ai do të vijë duke u përmirësuar.

Virgjeresha

Gërmoni për më shumë informacion sot. Kurdoherë që hasni dikë ose diçka që nuk e kuptoni, atëherë duhet të bëni gjithçka që të mundeni për të edukuar veten në lidhje me të. Kurioziteti juaj intelektual ju ka çuar në shumë vende interesante në të kaluarën, dhe do ta bëjë përsëri nëse e lejoni!

Lexo edhe :   Horoskopi 29 tetor, zbuloni shenjat me fat
Lexo edhe :   Dashuria, fati, paraja/ Çfarë thotë horoskopi për sot

Peshorja

Duke ndarë disa histori nga e kaluara juaj me dikë tjetër, do t’ju afrojë më shumë me të. Por mbani disa informacione rezervë. Në aspektin profesional, gjasat janë që të merrni një rritje në detyrë të cilën nuk e keni pritur. Tregoni vullnetin e duhur për të kapur momentin.

Akrepi

Një nga miqtë ose bashkëpunëtorët tuaj ka kohë që ju ka dhënë mesazhe të përziera, dhe ju po ngatërroheni gjithnjë e më shumë për gjërat. Para se të humbni durimin tuaj, përpiquni të kuptoni gjithçka shpejt duke bërë sa më shumë pyetje!

Shigjetari

Sot parashikohet të jetë një ditë e qetë, pa shumë aksion. Kjo nuk do të thotë se nuk duhet të përpiqeni që t’i trazoni pak ujërat për të pasur më shume emocion. Në aspektin sentimental, parashikohet të njihni një person interesant.

Bricjapi

Shumicën e kohës ju pëlqen të jeni pranë njerëzve të tjerë, por sot mund të jetë një nga ato ditë kur njerëzit ju fërkojnë në mënyrën e gabuar. Përmbahuni për të bërë ndonjë gjykim për dikë ose diçka. Prisni derisa të filloni t’i shihni njerëzit në një mënyrë më objektive. Kjo është një ditë e shkëlqyeshme vetëm për një shëtitje solo, ose një natë të qetë.

Ujori

Ju e dini se çfarë doni të bëni tani, kështu që injoroni çdo koment negativ që vjen nga persona të parëndësishëm. Ekziston një mundësi që shumë komente negative mund ta kenë burimin nga xhelozia. Në vend të kësaj, dëgjoni ato zëra në kokën tuaj që ju inkurajojnë të ecni përpara.

Peshqit

Jo të gjithë duhet të dinë çdo mendim tuaj të fundit. Sot, mos e ngatërroni sinqeritetin me ndarjen e tepërt të informacioneve. Mbajini të gjitha kartat tuaja nën mëngë dhe mos lejoni që të gjithë të dinë saktësisht se çfarë keni në mendjen tuaj. Nëse i lini të gjithë të dinë gjithçka rreth jush, çfarë do të kurseni për më vonë?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Mos guxo të provokosh trazira në vend

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama prej kohësh kanë një përplasje politike ndërmjet tyre, ku e fundit ishte ajo për Kodin...