E mërkurë, 8 Prill, 2020
4 C
Tirana

Beqaj përplaset me Hajdarin: S’keni qenë në Shqipëri, na flisni për duhapirjen

Lexo edhe ...

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

Deputetja e opozitës parlamentare është përplasur sot me Ilir Beqajn sot në Kuvend, teksa ka ngritur disa shqetësime për të rinjtë, siç është edhe duhanpirja, si shkaktar kryesor i humbjes së jetës. Sipas Hajdarit, nuk është bërë mjaftueshëm në këtë drejtim, por kjo gjë duket se ka prekur ish-ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj i cili është ngritur në këmbë.

Hajdari: Kemi djegur shanset tona të integrimit, duke shtyrë mijëra të rinj drejt humbjes së besimit. Pasi i kemi shkaktuar vendit vetëm një stopim. Duhet të kemi parasysh të dashur qytetarë, që vendi ynë është në një krizë të thellë, kushtetuese, institucionale, sociale.

(Ilir Beqaj ngrihet në këmbë dhe flet nga vendi, por kreu i Kuvendit Ruçi nuk e kupton çfarë do të thotë)

Pasi fjalën e mori Beqaj, menjëherë ka reaguar Ruçi, i cili i kërkoi që fillimisht duhet të kërkonte që të merrte fjalën. Ai ia ktheu me të njëjtën monedhë Rudina Hajdarit, ku që në krye të herës i kujtoi faktin se ajo ka jetuar jashtë shtetit. Beqaj i solli në fokus faktin se konsunimi i duhanit në ambiente publike, ndalohej që në 2006, por në fakt u bë në 2013-ën.

Beqaj: Më citoi.

Ruçi: Dua replikë thuaj mo vëlla, vazhdo! 2 minuta..

Beqaj: Zonja Hajdari. qoftë në korrik, qoftë sot, po të kishit interes për rininë mund të propozonit ato ndryshime që i paskeni si ide. Ju s’keni qenë në Shqipëri por konsumimi i duhanit në ambiente publike ndalohej që në 2006, por në fakt u bë në 2013-ën. Kjo mbron konsumatorët, konsumatorët pasiv por sidomos rininë që mund të joshej nga duhanpirja.

Ne kemi bërë një rritje të ndjeshme të kostos, por kjo duhet të jetë në raport me të ardhurat që duhet të kenë familjet shqiptarë. Prandaj bëhen të harmonizuara, kosto, propagandë dhe inspektim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT