E martë, 3 Gusht, 2021
18.5 C
Tirana

Belotti? Milani e sheh si çelësin e suksesit, bën ofertë të “çmendur”

Milani i këtij sezoni edhe pse ka bërë shpenzime të mëdha nuk është në lartësinë e duhur dhe këtë e konfirmon diferenca që ka me zonën Champions dhe praktikisht mund të quhet jashtë saj. Por drejtuesin kuqezi duket se do të bëjnë sërish një sforco të madhe për të kthyer Milanin e madh pavarësisht pengesave që sjell “Fair Play Financiar”.Kuqezinjtw janw tw “fiksuar” pas Belottit dhe sipas “Tuttosport”, kuqezinjtë kanë gati ofruar kartonin e të riut të talentuar Cutrone plus 50 milionë euro, shumë nga e cila do të zbriten 12 milionë euro për blerjen e kartonit të Niang nga Torino.

Mësohet se presidenti Cairo e ka refuzuar këtë ofertë, duke këmbëngulur se Belotti nuk është në shitje dhe për të vlen ende klauzola e largimit 100 milionë euro, por vetëm për jashtë Italisë.Tentativa e fundit e Mirabellit nuk ka rezultuar efikase, sepse oferta e Milanit është ende larg kërkesave të kuqezinjve. Pritet që gjatë verës të nisë një tjetër seri e telenovelës “Belotti”, që nëse këmbëngul mund ta bindë presidentin Cairo të vishet kuqezi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Emërohet zv/ambasadori i SHBA në Shqipëri, dikur ka punuar shofer e kuzhinier

Demian Smith do të jetë zv/ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri. Lajmin e ka përcjellë Ambasada, ku zbulon ndër të tjera...

Shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Cov*d-19

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka dhënë lajmin e shumëpritur, se shqiptarët janë imunizuar në mënyrë natyrore për Covid-19. Këtë ai e ka konkretizuar përmes fakteve,...

Ti thua se Berisha është problem? Jo, nuk është!

Nga: Frrok Çupi Se si te vjen, thuajse si poshtërim, të merresh tani me Sali Berishën. Ai shkoi, ça të bësh më! Do të thuash...

U tha se ndërroi jetë, 40-vjeçarja është jashtë rrezikut bashkë me të birin

Gjatë ditës së sotme, qarkulloi një lajm i pavërtetë mbi vdekjen e gruas 40-vjeçare, ku pretendohej se nuk ia doli dot mbanë pas shpërthimit...

“Përvëlohet” Greqia/ “Shteti në këmbë”, autoritetet në alarm për energjinë  

Në Greqi, temperaturat kanë tejkaluar 55 gradë celsius. Ndodhur në këto kushte, qytetarët po kosnumojnë shumë energji për të përdorur kondicionerët, e për të...