E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ”EURO 2020”. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët me shifrat e pastra 3-0.

Romelu Lukaku zhbllokoi takimin në minutën e 10. Ndoshta një shenjë fati (Eriksen ka numrin 10), ndoshta diçka më shumë, por shoku i ekipit te Interi, gjeti rrjetën dhe menjëherë mendimi i parë ishte për Eriksen.

Sulmuesi ishte në pozicion jashtë loje fillimisht, por dhurata e mbrojtësit kundërshtar i dha mundësinë të shënonte. Lukaku ia ka dedikuar golin Eriksen. Para kamerës ai u shpreh: “Kris, të dua!”

Në minutën e 34, Belgjika dyfishoi shifrat.Pas një tentative të Torgen Hazard, Munie përfitoi dhe me portën e boshatisur, shënoi golin e dytë.

Kur mendohej se ndeshja do të mbyllej me këtë rezultat, Lukaku qetësoi ekipin e tij, ku në minutën e 88 realizoi golin e tretë dhe dopietën e tij personale në këtë takim.

Standings provided by SofaScore LiveScore

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...