E enjte, 28 Maj, 2020
22 C
Tirana

“Bëje grimin, mos e nxirr në Instagram”/ Djali shqiptar flet për paragjykimet dhe si e mësoi e ëma

Më të lexuarat

“Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Kryeministri Rama u tregua mjaft i drejtëpërdrejtë, ndërsa u ktheu një përgjigje të gjithë atyre qytetarëve të cilët janë ndjerë të ofenduar. Kjo ka...

Klosi jep arsyen pse ndalohet ende plazhi në Shqipëri

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur mbrëmjen e sotme për masat lehtësuese të qeverisë. Në një intervistë për emisionin “Open” në Top...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

Pagat e luftës/ Rama ultimatum punëdhënësve: Keni kohë deri më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me shpërndarjen e pagave të luftës, duke paralajmëruar punëdhënësit që të aplikojnë ose përndryshe do të gjobiten. Përmes një...

Rama jep lajmin e shumëpritur: Kjo është java e fundit me masat shtrënguese

Kryeministri Rama zbuloi se kjo do të jetë java e fundit e masave strikte të mbylljes prej pandemisë. Lidhur me shqetësimin e qytetarëve, ai tha...

Koronavirusi/ “Bëni kujdes o njerëz”, Rama thirrje qytetarëve

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se është shumë në merak, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Kreu i Qeverisë iu bëri...

‘Qytetari dixhital’ zbardh skemën e mashtrimit në Korçë/ Berisha: Në lojë 100 milionë

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk ndalet me mesazhet denoncuese nga “qytetari dixhital”. Këtë herë bëhet fjalë për një denoncim në Bashkinë e Korçës, që nëse...

Policia i bllokon 400 mijë dollarë biznesmenit në Tiranë, do t’ia kalonte të vëllait në Australi

Policia ka nxjerrë të dhënat lidhur me sekuestrimin e 400 mijë dollarëve në llogarinë e një biznesmeni në Tiranë. Paratë janë bllokuar për shkak...

“Do të vras”, Brataj tregon publikisht kërcënimet me jetë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, është treguar mjaft i hapur, ndërsa ka rrëfyer se gjatë punës ë tij ka pasur plot të papritura....

Një djalë i ri me pasion për grimin, ka shfaqur talentin e tij teksa ka qenë i ftuar në emisionin “Rudina”. Dario Doka tha se pasioni i tij nisi fillimisht pasi kishte dorë për pikturë, dhe pikturonte portrete. Më tej ai nisi të grimonte veten e më pas të tjerët.

“Kisha dorë për pikturë, bëja fytyra njerëzish dhe pikturën e ktheva në pasion për make-up, dhe pashë që kisha dorë. U bë gati një vit që kam nisur të bëj grim në fytyrën time, dhe 2-3 muaj që ia kam marrë dorën te të tjerët”.

Po kështu ai shtoi se ka qenë model, dhe e ka pasion të madh grimin, ndaj dhe dëshiron që tani ta kthejë edhe në profesion.

I pyetur a është ndjerë i paragjykuar ndonjëherë, Dario tha se paragjykimet nuk mungojnë as për njerëzit e thjeshtë.

“Nga njerëz fals në Instagram, jam ndjerë i paragjykuar. Por kam guximin, eci para si thonë, një sy qorr e një vesh shurdh. Të gjithë njerëzit gjykohen, edhe ata pa make up që janë njerëz të thjeshtë”.

Sa i përket marrëdhënies me prindërit, Daroi tregoi edhe momentin kur e ëma mësoi pasionin e tij. Ndonëse ajo e ka mbështetur, ende ekziston frika se si mund ta presin të tjerët. Ndaj ajo e ka këshilluar që të mos dalë në rrugë i grimuar.

“Me prindërit kam marrëdhënie shumë të mira, prindërit i kam jashtë. Mamin në Zvicër, babin është ndarë nga mami. Mami më ka pranuar gjithmonë, thjesht më ka thënë kujdes me njerëzit dhe bëj atë që ti ndjek e atë që ti do. Kur pa videot më tha: Çfarë je duke bërë, bëje grimin dhe fshije mos e nxirr në Instagram”, tha ai.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Janë karagjozë, me nivel mizerabël kulturor”, Murrizi kërkon ndëshkimin e Blendi Fevziut

Deputeti Myslim Murrizi, njëherazi kryetar i grupit parlamentar demokrat, i ka kërkuar Autoritetit të Mediave Audiovizive që të marrë masa ndaj moderatorit Blendi Fevziu....

OFL vendos sërish në “shënjestër” grupin e rrezikshëm

Operacioni Forca e Ligjit zbarkoi sërish ditën e sotme në Shkodër për të kërkuar vetëdeklarimin e burimit të pasurisë për një tjetër anëtar të...

Rama: Shtyhen sërish me 3 muaj këstet e kredive

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se pagesa e kësteve të kredive do të shtyhen sërish me 3 muaj. Përmes një postimi në Facebook,...

Policia i bllokon 400 mijë dollarë biznesmenit në Tiranë, do t’ia kalonte të vëllait në Australi

Policia ka nxjerrë të dhënat lidhur me sekuestrimin e 400 mijë dollarëve në llogarinë e një biznesmeni në Tiranë. Paratë janë bllokuar për shkak...

Deputeti shqiptar lyen flokët dhe pret baluket në formë kapelon (FOTO)

Shpesh në Kuvendin e Shqipërisë u është tërhequr vemendja deputetëve, për paraqitjen e tyre. Më konkretisht, kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi është marrë...
WhatsApp KONTAKTO TT