E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Bëhuni gati se po vjen dimri, ulje drastike temperaturash

Gjatë ditëve të ardhshme, sinoptikanët parashikojnë se do ketë ulje të ndjeshme të temperaturave, të cilat pritet të bien nën zero gradë celsius.

Moti do të mbizotërohet nga kthjellimet. Temperaturat do të bien ndjeshëm, dhe ajri do të jetë i ftohtë. Edhe fundjava parashikohet e kthjellët, por e ftohtë.

Sipas Meteoalb, ditën e diel do të përballeni me reshje të lehta shiu, si edhe dëborë në zonat malore, ndërsa në Tiranë duhet të presim dhjetorin për të parë reshje dëbore.

Temperaturat minimale do të shkojnë në -6 gradë celsius në zonat malore, ndërsa ato maksimalet parashikohen të jenë 18 gradë celsius, kryesisht në zonat e ulëta dhe bregdetare.  Ditët më të ftohta do të jenë e premtja dhe e shtuna.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...