E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Befason moderatorja: Më fyejnë kur më thonë Miss, ja arsyeja…

Hygerta Sako, e ftuar në emisionin “Late Night Show” të Kastro Zizo, ka deklaruar se e sheh si shqetësim faktin që edhe pas 24 vitesh i ka mbetur ende nofka “Miss”.

Ajo shprehet se do dëshironte që të përcaktohej si gazetare, moderatore a vajzë e zgjuar, kjo pasi kur njerëzit e cilësojnë akoma si ‘Miss’ i fyejnë inteligjencën.

“Është e çuditshme, si s’po shpëtoj. Po shkoj 24 vjet dhe s’po shpëtoj nga kjo. Miss s’mund të quhem më, por gjithsesi ka mbetur akoma në mendjen e njerëzve. S’kam ç’bëj, më bezdis pak sepse do të doja të më thonin diçka tjetër. Gazetare, moderatore, vajzë e zgjuar psh, se kur thonë ‘Miss’, sikur më shajnë, më fyejnë inteligjencën.

Është kjo ideja që gocat e bukura duhet të jenë patjetër budallaqe. Mund të them që s’ka lidhje zgjuarsia me bukurinë. Unë them që ka shumë vajza të bukura dhe shumë vajza të zgjuara, që i kanë të gjitha cilësitë.”, tha ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...