E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Batërdia në krye të RTSH-së/ Momenti kur Rama e merr vesh në emision

Policia arrestoi me urdhër të SPAK-ut, ish-drejtorin e RTSH-së Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të këtij televizioni, Julian Tapia, Alban Malaveci, Ervin Muraj. Ata akuzohen për “shpërdorim detyre” për shkak të pabarazisë në tendera.

Ish-drejtori i Radiotelevizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi, është arrestuar mbrëmjen e djeshme nga policia. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, pasi kjo e fundit ka zbuluar një skemë korrupsioni me tenderat e RTSH-së. Prokurorët kanë shkuar më tej duke zbërthyer një skemë të mirfilltë abuzive.

Kryeministri Edi Rama e ka marrë vesh lajmin për arrestimin e ish-drejtorit të RTSH-së, Thoma Gëllçin, teksa ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”. Ai është pyetur për këtë fakt dhe ka thënë se nuk kishte dijeni më parë për aksionin e SPAK. “Tani po e marr vesh që jemi bashkë”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...