E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Bashkia e Përmetit njësoj si e Tiranës, shtyn festimet e Ditës së Verës

Pas Tiranës, edhe Bashkia e Përmetit ka shtyrë festimet për Ditën e Verës, kjo për shkak të motit me reshje. Meteorologët kanë raportuar se Dita e Verës, më 14 mars, do të jetë ditë dimri, ku moti do të pësojë ulje të ndjeshme temperaturash dhe reshje shiu.

Nisur nga këto kushte, pas Bashkisë së Tiranës, edhe Bashkia e Përmetit ka vendosur që festimet për ‘Ditën e Verës’ & ‘Hapja e Sezonit Turistik 2019’  të shtyhen në datën 17 Mars.

‘Eventi ‘Dita e Verës’ shtyhet në datë 17 mars! Për shkak të kushteve jo të favorshme atmosferike në datën 14 Mars, festimet për ‘Ditën e Verës’ & ‘Hapja e Sezonit Turistik 2019′ shtyhen në datën 17 Mars. Shpresojmë në mirëkuptimin tuaj dhe ju presim ditën e dielë për të festuar së bashku’, thuhet në sqarimin zyrtar të Bashkisë së Përmetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...