E hënë, 6 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Bashkëshorti: Kur gruaja më tha që djalin nuk e kam me ty, më iku truri i kokës

Më të lexuarat

Manjani del me deklaratën e fortë për Ramën dhe Thaçin

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, çdo ditë e më shumë përcjell deklarata në forta në rrjetin social Facebook. Ai thotë se Rama dhe Thaçi kanë...

Shtimi i rasteve/ Hoti kërkon mobilizimin e komunave për luftimin e pandemisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me Asociacionin e Komunave të Kosovës. Gjatë takimit online, Hoti iu prezantoi kryetarëve të komunave...

Rama publikon fotot: Projekti më i ri i Rilindjes Urbane të Vlorës

Kryeministri Edi Rama së fundmi përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka prezantuar “Parkun e Shtëpisë së Pavarësisë”, i cili është projekti më...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

Pandemia/ A do ta mbledhë Këshillin e Sigurisë? Meta zbulon lëvizjen e radhës

Gjatë raportimit të tij të përjavshëm përpara gazetarëve, presidenti Meta u shpreh se është i gatshëm që të mbledhë Këshillin e Sigurisë për çështjen...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...

Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, nën hetim ata që fshehën vdekjen e Anisës

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka regjistruar sot një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave vendase,...

Seanca e ndërmjetësimit në rubrikën “Shihemi në gjyq” në Tv Klan solli ditën e sotme situatën e vështirë të zotit Mynyr.

Ai vinte dhe ikte në Greqi dhe deri në vitin 2013 nga martesa e tij kishte vetëm një vajzë. Por 16 vite pas lindjes së vajzës, merr lajmin e mirë se gruaja e tij ishte shtatzënë dhe në jetë vjen një djalë. Ky ishte një lajm shumë i bukur, që familja mezi e kishte pritur.

Por jeta dhe martesa e tij ndyshoi në Shkurtin e vitit të kaluar. Gruaja i kërkon divorcin dhe i thotë që nuk do e ka dashur dhe nuk e do atë.

Pas ndarjes, ajo i thotë që fëmija nuk është i tij dhe kjo ishte tepër e rëndë për të. Për ta vërtetuar këtë gjë, bën analizën e ADN-së në Greqi dhe zbulon se fëmija nuk ishte i tij.

Sot ai ka thirrur vëllain e tij, Fitimin dhe kërkon prej tij llogari, pse ai nuk i ka treguar për situatën sepse shprehet se të gjithë në zonën ku ata banonin, e dinin që sjellja e ish-gruas së tij nuk ishte e mirë.

Mynyr: Jam martuar në 1997 me nusen që e quanin Eva, në këtë martesë kemi kaluar shumë mirë me njëri-tjetrin.

Eni Çobani: Gati 21 vjet apo jo?

Mynyr: Po 20 e ca vjet martesë. Në vitin 2001 kam ikur në Greqi, kisha vajzën, edhe zonjën Eva. Kaluan 6 vjet andej, erdhën u kthyem në Ksamil.

Fitim: Çfarë do na thuash me këtë?

Mynyr: Prit se do ta them të lutem. Si erdhëm, futa vajzën në shkollë, unë emigrant, ajo në Shqipëri.

Eni Çobani: Ti ikje dhe vije nga Shqipëria?

Fitim: Si gjithë të tjerët që shkonim në kurbet.

Mynyr: Po! Në vitin 2013 më tha që kam ngelur shtatzënë.

Fitim: Të gjithë u gëzuam për këtë.

Mynyr: Të gjithë u gëzuam, bëra dhe një darkë për këtë.

Fitim: Sepse mbas disa vitesh na erdhi një fëmijë në jetë.

Mynyr: Mbas 16 vitesh thashë shyqyr më dha Perëndia një djalë.

Eni Çobani: Pra mbas 16 vjetësh të vajzës të lindi një djalë?

Mynyr: Po! Vjet në datën 19 Shkurt bëri divorcin e ndarjes. I thashë pse ndahesh, çfarë kërkon?

Eni Çobani: Tani se shkuat tek divorci, keni patur ndonjë problem me njëri-tjetrin?

Mynyr: Jo, asnjë problem s’kemi patur. Çfarë ka dashur ja kam plotësuar, u bleva makinë 13 mijë Euro, që unë s’kam biçikletë për vete. I thashë pse ndahesh? Më tha nuk të dua më, s’të kam dashur, nuk të dua. Në rregull i thashë, ti në punën tënde, unë në timen.

Eni Çobani: Pra nuk patët ndonjë përjetim dramatik të themi? E përjetuat me qetësi?

Fitim: Më fal zonja Eni, kanë patur probleme familjare, por nuk kanë patur problem serioze me njëri-tjetrin.

Mynyr: Mbas divorcit e pyeta dhe i thashë çfarë deshe, pse u ndave. Më tha nuk të kam dashur, as të dua. Po si kështu? Më tha mua ti nuk e dije një gjë të tillë, që do vijë një orë të ndaheshim.

Fitim: Po mirë o, çiftet ndahen.

Mynyr: Prit ndahen, por më tha që unë djalin nuk e kam me ty. Mua atëherë më iku truri i kohës, kur më tha.

Fitim: Është e pabesueshme kjo që thua.

Mynyr: Si është e pabesueshme?

Fitim: Me çfarë deklarate e thua ti këtë?

Mynyr: Vajta i mora fijen e flokut dhe e bëra ADN-në tek greku.

Eni Çobani: Është pak i tensionuar Mynyri. Po pastaj?

Mynyr: Bëra ADN-në në Athinë. Më mori doktori në telefon dhe më tha djali nuk është i joti, edhe çoje ku të duash, në Amerikë çoje ADN-në, fëmija nuk është i joti. Mua atëherë më iku truri i kokës, i bija mureve, desh më iku mendja, po mos kishte ardhur ky me nusen, më iku mendja. Kam kaluar në depresion, jam me ilaçe.

Fitim: Zonja Eni, nuk e dija se çfarë i kishte ndodhur, jam me shtëpi ballë për ballë dhe vetëm dëgjoj një të bërtitur dhe përplaste kokën nëpër mure. /tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/ Arbnor Mucolli shënon dy gola në Danimarkë

Arbnor Mucolli ditën e sotme në Danimarkë ka shënuar dy gola. Vejle po fiton 3-1 në shtëpi kundër Roskilde dhe 20-vjeçari i Shqipërisë U-21, ka...

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga drejtimi i PD-së në Kamëz

Ish-kryebashkiaku i Kamzës njëherazi kreu i PD-së për këtë zonë elektorale Xhelal Mziu ka dhënë dorëheqjen nga detyra, ndërsa mësohet se ai do të...

Rrëfehet Tare: Punoj si drejtor dhe mendoj si futbollist

Prej vitit, 2008 Igli Tare punon si drejtor sporti i Lazios. Ai ka folur për Lazio Style 1900... rreth futbollit, pasionit të tij të madh. “Kam...

Shqiptari i parë që caktohet nga Papa Françesku në trup diplomatik

Dom Artur Kola është caktuar nga Papa Françesku të shërbejë në Përfaqësinë Papnore në Republikën e Bregut të Fildishtë. Sipas “Vatican News” ai është meshtari...

“Pandemia ekziston, sëmur, merr jetë”/ Brataj: 5 këshilla që duhet t’i ndiqni

Për të gjithë skeptikët, Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj shkruan në rrjetin social Facebook, se koronavirusi ekziston, infekton, sëmur dhe merr jetë. Brataj radhit...