Basha: Z.Fino një zë i rëndësishëm në stabilitetin politik dhe shoqëror

Përmes një mesazhi në Twiter Kryetari I Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit Bashkim Fino.

Nëpërmjet mesazhit ai është shprehur I bindur se kontributi I Z.Fino në politikën shqiptare do të vlerësohet si një zë I rëndësishëm në stabilitetin politik dhe shoqëror të vendit.

Mesazhi i plotë

Me trishtim mësova lajmin për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit, ish-ministrit dhe ish-deputetit Bashkim Fino. Jam i bindur se kontributi i Bashkim Finos në politikën shqiptare do të vlerësohet gjithmonë si një zë i rëndësishëm për stabilitetit politik & shoqëror të vendit.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Fino dhe të gjithë të dashurve të tij. U prehtë në paqe!