E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Basha vihet në siklet gjatë takimit me biznesmenët, Rama i publikon videon tallëse në instagram

Së fundmi kreu demokrat Basha ka zhvilluar disa takime nëpër qytete me tregtarë e biznesmenë. Ai ka shpalosur planin e tij ekonomik nëse PD do të vijë në pushtet.

Gjatë një takimi një prej biznesmenëve i cili ka qenë i pranishëm e ka pyetur në lidhje me paketën “140 milionë lekëve pa TVSH” të propozuar nga Basha. Për import-eksportin dhe zhdoganimet.

Basha nuk i ka dhënë një përgjigje konkrete atij, duke iu shmangur me të njejtën përgjigje disa herë. Ndaj dhe kryeministri Rama si gjithnjë ironik, e ka “tallur” me një shprehje popullore në Instagram.

View this post on Instagram

Ah ta marrsha t'keqen thonë shkodranët😂😂😂

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...