E mërkurë, 28 Tetor, 2020
16 C
Tirana

Basha: S’kemi për tu ndalur në betejën tonë, ta harrojnë të bëjmë pazare!

Më të lexuarat

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Kodi Zgjedhor/ Venecia i kthen përgjigje Metës: Do e shqyrtojmë në dhjetor

Presidenti i Komisionit të Venecias, i ka dërguar një letër Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për të dhënë një...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

“Do përjetojmë situatën e Italisë”, mjekja shqiptare në Gjermani jep alarmin

Sikundër Franca, edhe Gjermania pritet të ashpërsojnë masat e kufizimit, teksa rritet numri i të infektuarve me koronavirus nëpër Evropë. Mjekja Marsela Ceno, e...

Bum infektimesh/Franca merr vendimin ekstrem, në karantinë për të paktën 1 muaj

Franca ndodhet mes pesë vendeve më të goditura në botë nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, Franca ka regjistruar 33.417 raste të reja...

Të rinjtë përplasen me policinë, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme në Tiranë ka ndodhur një përplasje mes efektivëve të policisë, dhe tre të rinjve. "Ora News" ka publikuar pamjet e efektivëve të...

Mbi 30 milionë kinezë banojnë ende në shpella, ja cila është arsyeja

Rreth 30 milion kinezë jetojnë ende në shpella. Dhe mbi 100 milionë të tjerë banojnë në shtëpi me një ose më shumë mure të...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Video/ Ekzekutohet me raketë ministri i Mbrojtjes në Armeni

Përshkallëzohet lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit. Mediat botërore raportojnë se është ekzekutuar me raketë ministri i Mbrojtjes i rajonit separatist armen të Artsakh. Siç shihet dhe...

Në fund të protestës, Basha nga selia blu tha se do të vijojnë betejën deri në fund me vendosmëri. Kryedemokrati deklaroi para mbështetësve se misioni i tyre është mision brezash, dhe se nuk ka për tu ndalur në misionin për zgjedhje të lira e të ndershme.

Basha u dërgoi një falenderim të përzemërt të gjithë qytetarëve që sfiduan motin dhe iu bashkuan protestës, ndërsa nënvizoi në fjalën e tij se nuk do të ulet për dialog me kryeministrin Edi Rama.

“Mirënjohje për të gjithë ata që iu bashkuan qytetarisë, nga të gjithë anët, Kukësi e Dibra, nga Hasi, Mati, nga Erseka, Elbasani, nga Lushja e Fieri, nga Berati e Librazhdi, dhe nga qytetet e Shqipërisë. Sot treguan se nuk ka forcë mbi tokë ta ndalë kauzen tonë për zgjedhje të lira e të ndershme.

Nuk lejojmë të bëjnë pazare me të keqen, e keqja duhet të iki, për një Shqipëri si gjithë Europa. Ndaj në një kohë kaq të shkurtër, në mbi 3 orë ku s’ka pushuar shiu i bekuar asnjë sekodë, në përfundim të kësaj proteste jemi më të qartë edhe më të bashkuar, për të sakrifikuar gjithçka për liri. Rama ik!

Lexo edhe :   “Tre vite e bllokuan dhe i lanë rrugët rrugëve”, Rama ironizon opozitën

Le të jetë e sotmja mesazhi me të cilën do ta vazhdojmë këtë betejë, të vendosur deri në fund, të fortë, kurajozë, për të drejtën tonë, për liri, demokraci, për Shqipëri si gjithë Europa.

Ne do të vazhdojmë rrugën që kemi nisur, misioni është për të gjithë ata të djathtë e të majtë, që sot e kanë kuptuar se vetëm përmes bashkimit, mund ta gjejnë të ardhmen e tyre, dinjitetin e tyre. Ju ftoj ta përmbyllim këtë marshim, duke kënduar himnin tonë kombëtar!”, tha ai.

Lexo edhe :   “Luftë doni, luftë do të ketë!”, Patozi tregon prapaskenat e zgjedhjeve

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Qeveria s’negocion nën presionin e askujt”, Rama sfidon naftëtarët e Ballshit

Rama ka reaguar për herë të dytë brenda një kohe të shkurtër, për naftëtarët e Ballshit. Por këtë herë duke i sfiduar, se pa...

“Do jetë për 30 % të popullsisë”, eksperti tregon kur do vijë vaksina në vend

Shqiptarët dhe jo vetëm kërkojnë të dinë se kur do të dalë vaksina, për të mposhtur koronavirusin. Shifrat e të prekurve janë në rritje, duke...

Ja pse Greqia ruan prej 80 vitesh Ligjin e Luftës me Shqipërinë 

Çdo 28 tetor, Greqia kremton festën e saj më të rëndësishme kombëtare: Jo-në ndaj ultimatumit të Benito Musolinit për të kapitulluar, dhe luftën kundër...

A mund ta konsiderojmë të përfunduar tranzicionin në Shqipëri?

Nga: Adrian Civici Politologu Jacques Rupnik, një nga specialistët më të mirë e më të vlerësuar të problematikës së Evropës Qendrore e Lindore, duke analizuar...

“Luftë doni, luftë do të ketë!”, Patozi tregon prapaskenat e zgjedhjeve

Ish-deputeti i PD-së, aktualisht kryetar i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka shpërndarë një shkrim të gazetës 'Rilindja Demokratike', ku ndodhen 4 personazhe që janë...