E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Basha: Shqiptarëve u duhet një qeveri që punon për ta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se shqiptarëve u duhet një qeveri që punon për ta dhe që nuk merret me dallavere politike.

Sipas tij, qeveria e Edi Ramës po humbet kohën në Instagram, teksa premton se kur PD të jetë në pushtet, qytetetarët do kenë një qeveri që do jetë në krah të tyre.

”Shqiptarëve u duhet një qeveri që punon për ta. Për ty! Që nuk merret me dallavere politike, por siguron ndihmë për çdo familje. Që nuk humb kohën në Instagram, që është në vijën e parë të luftës me Covid. Që ndez dritën e shpresës për shqiptarët. Qeveria që ne do të ndërtojmë!’’, shkruan Basha në rrjetin social, Twitter.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Futboll/ A do të shkrihet klubi i Elbasanit nga Bashkia?

Elbasani ra sezonin që sapo u mbyll nga niveli i dytë i futbollit shqiptar në nivelin e tretë. Për rrjedhojë, Bashkia ka vendosur të gjejë një...

‘Në PD e votoi 30% e anëtarësisë’/ Nishani: Si mund t’i fitojë zgjedhjet Basha?

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka reaguar ashpër kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se rizgjedhja e tij në krye të...

‘Sot priten 11 mijë doza të Pfizer’/ Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, teksa ka parë nga afër procesin e vaksinimit në ''Sheshin Skëndërbej'', deklaroi se tashmë është ulur...

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...