E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Basha: Protestat nisin në shtator, Ramës po i ngushtohet laku

Kryedemokrati Basha, njoftoi mbrëmjen e sotme se në shtator do të nisin protestat popullore. Nga protesta e banorëve të Unazës së Re, Basha tha se kryeministrit Rama po i ngushtohet laku, ndërsa paralajmëroi se koha për të dhënë llogari po afron.

Laku po ngushtohet në qafën e despotit të inkriminuar. Koha për të dhënë llogari finale, po afron. Para nisjes së shtatorit të protestave popullore, dhe të dialogut kombëtar për Shqipërinë si gjithë Evropa, që këtë ta nisim me nënshkrimin e marrëveshjes së sotme me banorët e Unazës së Re. Ky është angazhimi ynë, e zezë mbi të bardhë për të vendosur drejtësinë”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...