E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Basha nuk ndalet: Po them të vërtetën, Rama fsheh numrin e viktimave

Pas paralajmërimit të kryeministrit Rama, se nesër do të ketë një përballje me qytetarët për të treguar si është e vërteta me situatën me pandeminë, sërish kryedemokrati Basha nuk ndryshon qëndrim.

Pas akuzave në drejtim të qeverisë se kryeministri Rama po fsheh shifrat, kreu i PD-së pohon se po thotë të vërtetën. “Për fat të keq, Edi Rama, kryeministri i qeverisë akoma në detyrë, ka bërë politikë me vdekjen duke fshehur shifrat reale të vdekjes”, tha Basha dje në “Opinion”. E po sot, ai i mëshon fort faktit se kjo është një e vërtetë e madhe, e pa tjetërsueshme.

Bashkëngjitur videos së shpërndarë në Facebook, kreu i PD-së Basha shkruan: “Edi Rama po gënjen dhe po fsheh numrin e viktimave të COVID-19 në Shqipëri. Ne kemi detyrën të shpërndajmë të vërtetën në emër të jetëve të humbura”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Mançini, je të gjithë ne! Rotacion tek kombëtarja, nga Beloti tek Verrati Corriere dello Sport: Soliditet axurr, Italia tashmë e kualifikuar:...