E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Basha nuk ndalet: PD me protesta më të mëdha siç nuk ka njohur ky vend

Kryedemokrati Basha ka paralajmëruar se PD do të thërrasë protesta më të mëdha siç nuk ka njohur ky vend. Ai u shpreh se protesta e organizuar pak ditë më parë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike, ishte thirrur nga qytetarët.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka komentuar sot korrigjimin që Ambasada Amerikane i bëri ditën e mërkurë njoftimit të saj, ku në një përditësim të thirrjes për kujdes nga tubimi, e hoqi togfjalëshin se protesta “ishte thirrur nga Partia Demokratike”. Sipas kryedemokratit, protesta ishte e thirrur nga qytetarët dhe PD do e mbështesë, nxisë dhe inkurajojë atë.

“E keni parë pjesëmarrjen e PD në protestë? Jo si politikanë, por si qytetarë. Keni parë dhe korrigjimin e bërë në njoftimin e një Ambasade e të një vendi partner. Kur thërrasim protesta, nuk fshihemi pas askujt. Ne do të thërrasim protesta më të mëdha, siç nuk ka njohur ky vend.

Nuk është çështje partie, por kombëtare, qytetare. Ne jemi të lumtur që qytetarët kanë nisur aktivizimin. Çdo akt provokativ do të bëjmë gjithçka për ta shmangur, pasi nuk ishim ne që e çuam atë flamur atje.

Ne do të mbështesim me çdo mënyrë dhe formë. Për këtë mos të keni as më të voglin dyshim. Në fushën e ligjit, teknologjisë dhe informacionit, integrimin europian, PD disponon potencialet njerëzore, profesionale, ekspertët më të mirë, deklaroi ai.

Lexo edhe :   Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...