E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Basha nga Korça: As rrugën e lënë gati nuk e përfundoi dot

Edi Rama: “Mirë se të gjej zonjë e bukur e Shqipërisë, Korçë, mirë se ju gjej rini e mrekullueshme e Korçës. Mirë se ju gjej në këtë ditë të bekuar , ku siç ndrin dielli i Perëndisë , ndrin edhe fytyra juaj për fitoren që është shumë afër. Sepse vetëm 4 ditë na ndajnë nga 25 prilli i ndryshimit.
Do të jetë fitorja e cdo shqiptari, fitorja e Korçës, fitorja më e thellë e historisë.

Sepse vëllezër dhe motra 8 vite keqqeverisje kanë lënë plagë në korçën e qytetarisë. Ky vend, ku kanë lindur burra të rrallë ndër shekuj, për 8 vite është përdorur si një lodër nga një grusht njerëzish të babëzitur por të grabitur dicka.

Teksa rinia e vendit largohej në emigracion, dështimet nuk mbaruan.

As rrugën e lënë gati nuk e përfundoi dot. Tani në prag të zgjedhjeve bredh rrugëve, duke inauguruar aeroporte. Për 8 vite e dëgjuam planin e Edi Ramës, për t’ju prishur shtëpinë e 100 mijë qytetarëve shqiptarë. Ky është Edi Rama i vërtetë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....