Politikë

Basha: Në Akademinë e Shkencave po ‘gatuhet’ zgjedhja e Skënder Gjinushit

               Publikuar në : 18:56 - 17/05/19 Enno

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e Akademisë së Shkencave.

Përmes një postimi në “Twitter”, Basha shkruan se kryeministri Rama po dhunon shkencën dhe artin njësoj siç bëri me demokracinë.

“Ashtu si “zgjedhjet” e tjera fallco edhe në Akademinë e Shkencave po gatuhet “zgjedhja” e Gjinushit. Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë, pronën, qytetarin, ekonominë, të drejtat politike, drejtësinë. Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa #25Maj”, shkruan Basha.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT