E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Basha motivon militantët e PD/Tensionohet situata, protestuesit përplasen me policinë

Protestuesit janë mbledhur tek Kuvendi, ndërsa mbajnë pankarta në duar dhe flamuj kombëtar. Protestuesit hedhin vazhdimisht shashka dhe bidona me ujë në drejtim të policisë.

Teksa po tentojnë të hyjnë në Kuvend me forcë, ata janë konfrontuar me efektivët.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nuk është i pranishëm në protestën para Kuvendit. Ndërkohë ai ka motivuar prej së largu militantët, duke i përcjellë një mesazh nga Facebook-u.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...