E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Basha me taksistët: Ngado kthej kokën ka halle, pas 25 prillit do hiqet taksa mbi karburantin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka takuar disa taksistë në kryeqytet, ku ka dëgjuar shqetësimet e tyre, si dhe shpalosi programin e tij për rimëkëmbjen e ekonomisë.

Basha tha se ngado ku ka shkuar ka dëgjuar vetëm halle nga qytetarët, por nuk kanë marrë zgjidhje nga qeveria.

Ai premtoi se me ardhjen në pushtet, do hiqet taksa mbi karburantin.

Basha u shpreh se me taska të ulëta, konsumi dhe ekonomia do zhvillohen më shpejt.

Lulzim Basha: ”Ngado që kthej kokën ka halle dhe asnjë përgigje. Deri më 25 prill duhet qesja e qeverisë të zgjidhet për ju dhe për ata që knë nevojë. Pas 25 prillit kemi një tjetër plan. Kemi njëçlirim total të ekonomisë dhe ulje e taksave. Për biznesin e vogël do ketë vetëm një taksë 0.5%. Taskat vendore janë bërë dyfish më të larta ndërsa ekonomia ka rënë në gropë. Do hiqet taksa mbi karburantin. Gjysmën e një litri karburant e keni taksë nga qeveria. 240 lekë që ia ka vënë karburantit, sjell rënie të ekonomisë. Po ta keni taksën më të ulët do keni konsum më të madh. Me taska të ulëta ekonomia rritet më shpejt”.

#LIVE – Me taksistët në Tiranë për të dëgjuar problematikat e tyre dhe për të ndarë me ta planin e rimëkëmbjes propozuar nga PD.

#LIVE – Me taksistët në Tiranë për të dëgjuar problematikat e tyre dhe për të ndarë me ta planin e rimëkëmbjes propozuar nga PD.

Publiée par Lulzim Basha sur Mercredi 7 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...