E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Basha mbërrin 1 orë me vonesë, nis zyrtarisht Kuvendi Kombëtar

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka mbërritur në Pallatin e Kongreseve, ku do të zhvillohen punimet e Kuvendit Kombëtar të PD-së. Basha përshëndeti me dy gishtat lart, ndërsa nuk bëri asnjë koment për mediat.

Jashtë Pallatit të Kongreseve janë pozicionuar të gjithë mbështetësit e Bashës. Ata mbajnë në duar një banderolë ku shkruhet se “zgjedhin të ardhmen”.

Edhe pse Kuvendi ishte lajmëruar se do niste në orën 11:00, Lulzim Basha ka mbërritur me vonesë në Partinë Demokratike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...