E martë, 26 Janar, 2021
2 C
Tirana

Basha i bindur: PD fiton zgjedhjet, Rama largohet në 26 prill

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se partia e tij se Opozita e Bashkuar është fituese me çdo lloj sondazhi ndaj Edi Ramës.

I ftuar në Çim Peka Live, Basha ka thënë se sipas sondazheve,  PD është fituese në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

“Nuk kam ardhur këtu të komentoj sondazhet. Partia Demokratike është në kuotat më të larta të 11 viteve të fundit dhe opozita e bashkuar është fituesja e zgjedhjeve të 25 prillit që në këtë moment. Kemi edhe sondazhe të tjerë. Është sondazhi i largimit masiv të shqiptarëve. Por ne sfidën nuk e kemi me Edi Ramën, por me qytetarët. Nëser zgjedhjet do të mbaheshin sot apo nesër, Edi Rama është i larguar”- ka thënë ai. 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...