E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Basha flet “pa leje” nga vendi, Rama i kujton gafën “7×7=42”

Kuvendi shqyrton sot në seancë plenare projektligjin “Për buxhetin e vitit 2022”. Fjalën i pari e mori kryeministri Edi Rama, ku dhe prezantoi pikat kyçe të buxhetit të ri.

Në Kuvend, i pranishëm është edhe kryetari i opozitës Lulzim Basha. Ndërsa kryeministri po fliste për rritjen e pagave dhe pensioneve, nga vendi ndërhyri kryedemokrati Lulzim Basha.

Basha nuk u dëgjua mirë se çfarë tha nga vendi, por kryeministri e ironizioi duke i përmendur formulën “7×7=42”.

Basha ka lënë të kuptuar se me shifrat dhe matematikën nuk e ka punën mirë. Gafat e Lulzim Bashës në komunikimet e tij publike, kanë pushtuar rrjetet sociale dhe janë “ushqim” për meme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...

Rama: Do ndaloheni të shkoni në punë, nëse nuk vaksinoheni!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar qytetarët e pa vaksinuar, se nëse nuk marrin dozën e parë, do vijë dita që nuk do mund të marrin...