E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Bardhi i përgjigjet ministrit të Brendshëm: Sulmon opozitën për të fshehur…

Ministri i Brendshëm , Sandër Lleshaj reagoi pasi PD me anë të Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi u shpreh se policia i kishte hapur rrugë krimit duke u fokusuar te qytetarët. Lleshja tha se opozita e sulmon policinë edhe në rastet kur ata përballen duke shkëmbyer zjarr me kriminelët.

Por nuk ka vonuar shumë dhe Bardhi i është përgjigjur Lleshajt përmes një postimi në Twitter, ku shprehet se ministri kërkon të fshehë dështimin për mungesën e sigurisë. Bardhi shprehet ndër të tjera se policia nuk është në krye të detyrës për të parandaluar krime të rënda.

“Llesh Kimiku kerkon te fshehe deshtimin dhe mungesen e sigurise duke sulmuar opoziten! ? E verteta eshte se policia nuk eshte ne krye te detyres per te parandaluar krime te renda si ky sot. ? i Rames e ka kthyer ne polici private te pushtetit kriminal!”-shkruan Bardhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...