E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

Barcelona në krizë, drejtuesit marrin vendimin e fundit për trajnerin Kuman

Prej muajsh skuadra e Barcelonës ndodhet në krizë. Nuk ka sjellë efekte as Ronald Koeman në pankinë, madje tekniku holandez ka nisur të ndjejë shpejt hijet e shkarkimit.

Ecuria negative në kampionat me 21 pikë pas 13 ndeshjeve dhe vendi i pestë në renditje, kanë shtuar zërat se aventura e trajnerit është drejt fundit.

Por, për ta qetësuar atë qoftë edhe përkohësisht ka menduar presidenti në detyrë i klubit katalanas, Karles Tuskes. “Nuk do të shkarkojmë askënd. Jam i bindur se ai po bën një punë të mirë dhe për këtë ka mbështetjen time”, tha ai.

Megjithatë, besimi nuk mund të zgjasë pafund dhe Barcelona duhet të ndryshojë kurs shumë shpejt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...