E hënë, 18 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Barcelona heq dorë nga negociatat për Lautaron, kalon tek “Plani B”

Sulmuesi i Inter, Lautaro Martinez, nuk do të luajë përkrah Messi-t sezonin e ardhshëm.

Sipas Don Balon, drejtuesit e Barcelonës nuk do të negociojnë më me Interin për blerjen e Lautaros. Barcelona duhet të gjejë një zëvendësues për Suarez në sezonin e ri dhe duket se ata mund të marrin një sulmues i cili aktualisht luan në La Liga.

Katalanasit duket se kanë vënë në shënjestër 23-vjeçarin, Mikel Oyarzabal, i cili aktualisht luan me Real Sociedad.

Mësohet se vlera e tij është 80 milionë euro, shumë kjo e përcaktuar në klauzolën për prishjen e kontratës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha-Ramës: Për 8 vjet dështime fajin nuk e ka BE, por Tirja i qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas sulmeve të kryeministrit Edi Rama ndaj vendeve të Bashkimit Evropian, pasi nuk mbështetën Ballkanin Perëndimor...

OBSH paralajmëron: Do të ketë 100 mijë vdekje në javë nga Covid në botë

Vdekjet globale nga COVID-19 pritet të arrijnë në 100,000 shumë shpejt, nga më shumë se 93,000 të raportuara javën e kaluar, tha të hënën...

Braçe: Dy vite më parë u betova me dorën mbi Kushtetutë për të mos vjedhur

Zv.kryeministri Erion Braçe ka publikuar foton e dy viteve më parë, kur u betua me dorën mbi Kushtetutë për të marrë postin e zëvendësit...

Ku ka të drejtë dhe ku dredhon Rama në sulmin ndaj BE-së

Nga: Andi Bushati Edi Rama ka të drejtë në vizatimin që i bën BE-së si bashkim egoist, cinik madje aspak solidar. Kritikat që ai i...

Deputeti shqiptar ftohet në inagurimin e Joe Biden si president i SHBA-ve

Deputeti i Partisë Lidhja Demokratike e Kosovës, Faton Bislimi është në mesin e të ftuarve të Joe Biden në ditën e inagurimit të kandidatit...